POLISH OPEN - BIELSKO-BIAŁA 13-15.10.2017

Już po raz 11 w Bielsku-Białej odbył się największy turniej w karate olimpijskim WKF w Europie Środkowej. Na ośmiu matach zaprezentowało się 1326 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów w tym ze stolicy światowego karate – Japonii. Na tak zacnej imprezie nie mogło zabraknąć karateków z naszego klubu.
Zaprezentowała nas klubowa czołówka zawodników, choć o medale nie było łatwo, wróciliśmy z wynikiem lepszym niż przed rokiem (1 medal) wywalczając w tegorocznej edycji turnieju 5 medali!!
Dwa złota w kategorii + 35 lat wywalczyła Agata Durska w konkurencjach kata (formy) i kumite (walki). Brązowy medal w konkurencji indywidualnej kumite 8-9 lat + 40 kg wywalczył Marcel Fidelus. Srebro w konkurencji kata drużynowe młodziczek wywalczył team w składzie: Emilia Borysiak, Julia Mojsak i Daria Wilk. Brązowy medal w konkurencji kata drużynowe młodzików zdobyli: Korneliusz Janeczek, Mateusz Markiewicz i Cezary Wilk.
Blisko medalu był Filip Sobczyński, który zajął 5 miejsce w kata 10 lat.
NA 7 miejscu uplasowały się: Ula Maksymiak, Emilia Borysiak, Amelia Gackowska.
Klub Karate Kamikaze został sklasyfikowany najwyżej spośród klubów zachodniopomorskich, wśród klubów polskich zajął 5 lokatę, natomiast w klasyfikacji generalnej zakończył zawody na 16 miejscu wśród wspomnianych wcześniej 160 klubów!!