BERLIN OPEN - 20.02.2016

Skromna reprezentacja naszego klubu w składzie: Amelia Gackowska, Emilia Borysiak, Dawid Erdmann, Paweł Bekalarczyk i Oskar Wiśniewski, udała się wczoraj do Berlina na zawody Berlin Open.
Naszej ekipie udało się przywieść 2 medale koloru brązowego, po bardzo dobrych występach:

Paweł Bekelarczyk wywalczył 3 miejsce i w kata juniorów U-18

Amelia Gackowska wywalczyła brąz w kumite U-14 -43 kg

Gratulujemy!

Tym razem najwięcej miejsca poświęcimy zawodniczce Emilce Borysiak, która medalu nie zdobyła, a raczej, której medal zabrali sędziowie popełniając „pomyłki” we wszystkich 3 rundach: w pierwszej pomimo zwycięskiego pojedynku, sędzia stolikowy wpisał wygraną przeciwniczki, co zaowocowało po interwencji trenera, powtórzeniem połowy konkurencji, w 2 rundzie ten sam sędzia stolikowy, zapominał zaznaczać punktów przyznanych przez sędziów i pomimo wyniku 5:2 na tablicy widniał wynik 3:3 a na wskazania wygrała przeciwniczka 2:1, niestety brak zapisu video uniemożliwił protest.
W repasażu o 3 miejsce Emilka wygrała w regulaminowym czasie 4:2, sędzia główny zdecydował się na przyznanie punktów przeciwniczce, pomimo braku poparcia jakiegokolwiek sędziego bocznego (poprosił więc o poparcie 1 z sędziów bocznych) i przyznał 3 punkty przeciwniczce zdobyte po komendzie kończącej walkę, w momencie kiedy Emilka opuściła już gardę.
W efekcie Emilce gratulujemy po prostu udanych walk.

Na brawa zasługuje Emilka, Amelka i Paweł!

Oskar Wiśniewski i Dawid Erdmann ulegli przeciwnikom i nie wywalczyli miejsc medalowych, jednak zawody po 3 miesiącach przerwy od startów, miały na celu przede wszystkim „aklimatyzację” na tatami i przygotowanie do kolejnych poważniejszych imprez sportowych, które zbliżają się wielkimi krokami.