Mistrzostwa Europy WUKF – Werona (Włochy) 11-14 czerwca 2014

Mistrzostwa Europy WUKF

Werona (Włochy) 11-14 czerwca 2014

1740 uczestników z 25 europejskich państw stawiło się na starcie Mistrzostw Europy w Karate WUKF rozgrywanych w Weronie.
Wśród reprezentujących nasz kraj zawodników znaleźli się zawodnicy naszego klubu. Życiowy sukces zanotował na swoim koncie Łukasz Sulima, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite (walki) 13-14 latków, pokonując po drodze Anglika, Niemca i reprezentanta gospodarzy uległ w finale reprezentantowi Białorusi.
Do srebrnego medalu Łukasza koledzy dołożyli jeszcze 2 brązy w konkurencjach kata (formy). Korneliusz Janeczek wywalczył medal w kategorii wiekowej 9-10 lat, natomiast Jakub Borecki w kategorii 13-14 lat.
Bardzo blisko medalu było kilku kolejnych zawodników, jednak niestety w walkach ćwierćfinałowych musieli uznać minimalne zwycięstwa swoich rywali.
Sportowo występ naszych zawodników uznajemy za udany, ponieważ wszyscy bez wyjątku zaprezentowali dobry poziom swoich walk oraz próby realizowania założeń taktycznych. Spoza sportowych aspektów wyjazdu należy docenić wspaniałą atmosferę, którą zawdzięczamy wspaniale zgranej ekipie zawodników a także obecnej grupie rodziców oraz...kibiców!!
Poza tym wycieczka do Wenecji oraz zwiedzanie zabytkowych uliczek Werony na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.