VIII MISTRZOSTWA ŚWIATA WSF - BYDGOSZCZ

W dniach 1-3 kwietnia 2016 w Bydgoszczy odbyły się VII Mistrzostwa Świata w Karate federacji World Shotokan Federation.
W zawodach wzięło udział około 1800 zawodników z 45 polskich i 117 zagranicznych klubów z 37 krajów!
Wśród startujących znalazła się młodsza część naszej klubowej kadry. Nasi młodzi zawodnicy startowali w pierwszym dniu imprezy w piątek. Sukcesy nie przyszły łatwo -większość naszych zawodników nie przebrnęła eliminacji (szczególnie zaskoczył nas niesamowity poziom wykonywania kata przez najmłodszych 7-9 lat, zawodników palestyńskich), jednak i sukcesów nie zabrakło:
Jedyne złoto wywalczyły dziewczęta w konkurencji kumite drużynowego 10-11 lat (Amelia Gackowska i Emilia Borysiak) reprezentujące kadrę polski WSF wraz z koleżankami z Gryfina i Łodzi.
Jedynym medalistą w konkurencji indywidualnej został Marcel Fidelus, który wywalczył brąz w kumite chłopców 8-9 lat – 40 kg.
Pozostałe dwa brązy wywalczyły drużyny kata 10-11 lat dziewcząt (Iga Głowacka, Daria Wilk i Agata Malinowska) oraz chłopcy 12-13 lat Kornel Janeczek, Mateusz Markiewicz, Cezary Wilk).
W niedzielę startował nasz etatowy zawodnik kategorii seniorów starszych trener Franciszek Moroz, który tradycyjnie nie wraca bez medalu, tym razem w swojej koronnej konkurencji – kata wywalczył brąz.
Gratulacje dla wszystkich uczestników!! BYLIŚCIE SUPERDZIELNI!! :)
Rodzicom dziękujemy za niesamowity doping! :)
P.S. Jak to powiedziała mama Emilki ..."prawdziwy hardcore w pełnym kontakcie, Tomek prawie osiwiał, Jola prawie urodziła, masa stresu dla wszystkich kibiców...." :) Oto najlepsze podsumowanie zawodów.