Polish Open – Grand Prix Bielska – Białej 10-11 października 2015 - Bielsko- Biała

Ponad 800 zawodników z 21 krajów wzięło udział w 9 Międzynarodowym Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF.

W zawodach uczestniczyło 47 polskich klubów, a także zawodnicy reprezentujący 21 krajów, łącznie ponad 800 startujących. Wśród tej rzeszy karateków znaleźli się nasi wojownicy.

Najlepszym spośród nich okazał się najmłodszy przedstawiciel ekipy, jedyny startujący w konkurencji kata- Mateusz Sidor.

Po bardzo udanym starcie minimalnie przegrał finał i ostatecznie zajął 2 miejsce w bardzo mocno obsadzonej konkurencji (22 zawodników).

W kumite poszło nam zdecydowanie słabiej a jedyną walkę wygrała Zosia Malińska, mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wyciągną z tej lekcji odpowiednie wnioski i po expresowej koreckie błędów kolejne zawody okażą się bardziej owocne. Dodać należy, że ze 102 startujących klubów, w tabeli medalowej znalazło się ich 75.

Gratulacje dla Mateusza oraz trenera sekcji Kunowo – Franciszka Moroza, który w kategorii seniorów starszych zdobył srebrny medal w swojej koronnej konkurencji – kata.