Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów WUKF

Od czwartku do niedzieli odbywały się w Szczecinie w nowej hali Arena Szczecin, Mistrzostwa Świata w karate WUKF w kategoriach dziecięcych i juniorskich do 20 roku życia. Były to pierwsze w Polsce zawody tak wysokiej rangi zorganizowane przed jedną z wszechstylowych organizacji karate. Imprezę uroczyście otworzył prezydent Lech Wałęsa. Na 11 matach (!!!) wystąpiło ponad 1300 młodych zawodników.

Wśród startujących znalazła się spora ekipa gospodarzy, składająca się z reprezentacji 2 polskich federacji, jedną z nich Polską Federację Karate Sportowego reprezentowali zawodnicy z Klubu Karate Kamikaze, którego zawodnicy trenują na salach szkół podstawowych nr 5 i 6 w naszym mieście. Ogromny sukces i jedyny dla nas złoty medal wywalczyła Daria Wilk w kategorii kata (form) dziewcząt do lat 8, i właśnie Darii należą się największe gratulacje!

Do złota Darii zawodnicy Kamikaze dołożyli jeszcze 5 brązowych medali:

Indywidualnie aż 2 brązowe medale wywalczyła Julia Fedorowicz w konkurencjach kata oraz kumite (walki) dziewcząt 12-13 lat.

Kolejny brąz wywalczyła Amelia Gackowska, w walkach dziecząt w wieku 9-10 lat. Dwa brazowe medale to wynik walk drużynowych:

Łukasz Sulima wraz z kolegami z klubu Bodaikan Szczecin w walkach 13-14 latków,

Oskar Wiśniewski wraz z kolegami z klubów Luks Goleniów i Samuraj Szczecin w walkach juniorów 18-20 lat.

Za bardzo dobry wynik uznać należy zajęcie 5 miejsca w walkach przez Łukasza Sulimę, niestety 3 wygrane walki nie wystarczyły aby znalazł się on w strefie medalowej. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Mateusza Markiewicza, obaj w stawkach kilkudziesięciu zawodników zaprezentowali się bardzo dobrze i do indywidualnych medali zabrakło im bardzo niewiele. Również za udane uznajemy występy Igi Głowackiej i Mateusza Sidora, którzy zrealizowali plan awansując do półfinałowej 12, a także występ Pawła Bekalarczyka, który w półfinale zajął 7 miejsce i minimalną notą przegrał możliwość awansu do finałowej 6.

Gratulujemy startu w imprezie o tak wysokiej randze wszystkim naszym zawodnikom, już sam start był dla Was zwycięstwem!!!!!

Dziękujemy rodzicom, którzy wspierali trenerów w opiece nad dziećmi Darek i Tomek, w pocie czoła opanowywali bałagan, to również dzięki Wam nikt nie przeoczył swojej konkurencji. Dziękujemy również Asi wszyscy wiedzą za co… i ponownie Darkowi za system łączności satelitarnej pozwalający na szybki kontakt pomiędzy stanowiskami na hali.